joga w ciąży

Szkolenie online “Joga w ciąży i połogu” (11,12, 15 i 16 czerwca)

Dobra forma fizyczna, budowanie świadomości ciała, zmniejszenie stresu i lęku, przygotowanie do porodu i połogu… To zaledwie niewielka część korzyści wynikających z praktyki jogi w ciąży.

Ciąża to wyjątkowy i wspaniały przejaw kobiecości. To w tym niezwykłym czasie w ciele kobiety wzrasta nowe życie, a przyszła mama przygotowuje się na przyjęcie na świat dziecka. W okresie ciąży praktyka jogi, jeśli tylko nie ma do niej przeciwwskazań, jest jak najbardziej możliwa i wnosi wiele dobrego – zarówno dla samopoczucia psychicznego jak i fizycznego przyszłej mamy.

Kurs „Joga w ciąży i w połogu” to warsztaty skierowane zarówno dla nauczycielek (i nauczycieli) jogi, jak i do kobiet w ciąży i tych, które chcą poznać zasady i sposoby praktyki w tym wyjątkowym czasie. Program warsztatów jest tak ułożony, aby jak najdogłębniej poznać tajniki praktyki w każdym trymestrze. Poruszone zostaną zagadnienia z zakresu praktyki asan, vinyas, pranajamy i medytacji. Nie zabraknie również tematu jogi w czasie połogu i karmienia piersią oraz powrotu do formy po porodzie.

joga w ciąży

Plan szkolenia

1. Ogólne zasady praktyki jogi w ciąży
2. Praktyka jogi w I, II i III trymestrze ciąży
3. Mula bandha i jej znaczenie dla ciężarnej kobiety
4. Praktyka pranajamy i medytacji w ciąży
5. Praktyka jogi w czasie połogu i karmienia piersią

Czas i forma spotkań

  • wydarzenie on-line (10 godzin zegarowych spotkań na żywo) w dedykowanej grupie na Facebooku,
  • 3 godziny zegarowe przygotowanych nagrań praktyk na macie,
  • osoby chcące uzyskać certyfikat: nagranie wideo poprowadzonej praktyki do oceny.

Terminy spotkań online na żywo

wtorek, 11 czerwca, godz. 9:30-11:30 (plus dodatkowe 15-20 minut dla osób, które będą realizować wersję z certyfikatem);
środa tj 12 czerwca, godz. 9:30-11:30;
sobota, 15 czerwca, godz. 18:00- 21:00
niedziela 16 czerwca godz. 9:00-12:00

Oprócz tego otrzymasz też 3 godziny zegarowe nagrań z praktyką asan.

Prowadząca

Ola Uruszczak – nauczycielka jogi w podejściu vinyasa krama, dyplomowania instruktorka medytacji i masażu Shantala. Prywatnie – mama trójki dzieci: Gabrysia (8 lat), Michała (6 lata) i Rozalki (3). Redaktorka naczelna portalu joga ABC, autorka bloga o jodze: www.ola-uruszczak.pl. Propagatorka zdrowego stylu życia. Wielka fanka tego, co proste i naturalne. Autorka programu warsztatu nt. „Jogi w ciąży i w połogu”, cieszącego się dużym uznaniem. Współautorka książki o jodze w ciąży i w połogu. W moim sercu noszę przesłanie Gandhiego: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.” I każdego dnia staram się wcielać ją w życie.

„Miejsce” warsztatu

Kurs odbędzie się na zamkniętej, dedykowanej mu grupie na Facebooku, dlatego też w aktualnej edycji warsztatu, niezbędne jest posiadanie konta na tym portalu społecznościowym. Link do grupy otrzymasz po zgłoszeniu na kurs.

Opinie o warsztacie

„Cudowne warsztaty i praktyka z Olą, ogromna ilość wiedzy przekazana łatwo i przyjemnie, wspaniała atmosfera, która sprawiła, że nie chciałam żeby się kończyły. Serdecznie polecam absolutnie każdemu! ?”

„Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez Olę „Joga w ciąży i połogu” – mnóstwo przydatnych informacji i obalania mitów i, co najważniejsze – teoria poparta jest u Oli praktyką ? Serdecznie polecam ?”

„Cudowne warsztaty! Ola profesjonalnie tłumaczy jak zadbać o ciało podczas ciąży i przygotować się do porodu a później dać sobie radę w okresie połogu. Przeogromna dawka wiedzy jogowej jak i życiowej. Dziękuje ❤”

„Serdecznie dziękuję Oli za wspaniałe warsztaty! Jej profesjonalizm, rzetelność i ogromna wiedza są godne pozazdroszczenia (oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu ?). Daje motywację do działania! To był dobry weekend…”

„Warsztaty Joga w ciąży i połogu absolutnie godne polecenia – zarówno dla kobiet w ciąży (lub przygotowujących się do niej) jak i dla nauczycieli jogi. Polecam i czekam na kolejne warsztaty o innych tematykach.”

„Dziękuję Oli za wspaniałe warsztaty o jodze w ciąży i połogu! Podczas warsztatów Ola podzieliła się z nami swoją sporą wiedzą i, co ważniejsze, doświadczeniem zdobytym podczas pracy z kobietami. Ola świetnie tłumaczy. Zapewniła dużo praktyki (dla mnie wielki plus za to) i stworzyła bardzo przyjazną atmosferę na zajęciach ?”

„Jestem świeżo po warsztatach Jogi w ciąży i połogu z Olą i jestem niezwykle wdzięczna za ten czas. Bardzo doceniam takich nauczycieli, którzy nie tylko dysponują solidną wiedzą książkową ale też potrafią przekuć swoje własne doświadczenia na świadomą i bezpieczną praktykę na macie a wszystko to bez zbędnej spiny i z otwartoscią na doświadczenia uczestników warsztatów. Jeśli w przyszłości zdecyduję się być mamą będę wiedziała jak ćwiczyć i teź jak pokierować inne mamy w ich własnej praktyce. Dziękuję Olu ❤”

„Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach Joga w ciąży i połogu prowadzonych przez Olę, która niewątpliwie jest skarbnicą wiedzy na ten temat. Warsztat przygotowany przez Olę był bardzo ciekawy, pełen praktycznych informacji, podany w jasny i przejrzysty sposób. Jeszcze raz dziękuję za ten czas i mam nadzieję, że Ola jeszcze częściej będzie występować w roli prowadzącej ?”

Koszt warsztatu

Dla osób biorących udział w warsztacie bez części certyfikacyjnej – 560 zł

Dla osób, pragnących uzyskać zaliczenie warsztatów z certyfikatem – 690 zł
Obejmuje dodatkową ok. godzinną konsultację indywidualną na omówienie nagranej praktyki.

Jak dołączyć do szkolenia?

Wyślij mail zgłoszeniowy do Agnieszki Wielobób na adres agawielobob@gmail.com pod tytułem „Kurs joga w ciąży” lub „Kurs joga w ciąży z certyfikatem” oraz przelej odpowiednią kwotę (560 zł dla uczestników kursu bez certyfikatu, 690 zł dla osób z certyfikatem) na rachunek
Agnieszka Wielobób, mBank, nr rach. 73 1140 2004 0000 3002 8113 0269

Do zobaczenia!