Olga Szkonter

(ur. 27 maja 1986 r. w Krakowie), z wykształcenia filozof. Jej przygoda z jogą rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy miała okazję uczestniczyć w zajęciach Marii Czubały. Już wtedy przekonała się o dobroczynnym działaniu praktyki jogi. Szczególnie interesującym doświadczeniem była obserwacja terapeutycznego wpływu pozycji jogi na osoby chore, które również uczestniczyły w zajęciach. W odpowiedzi na potrzebę uporządkowania własnych doświadczeń rozwinęło się jej zainteresowanie wschodnimi praktykami i medycyną niekonwencjonalną.

Przełomowym doświadczeniem na drodze tych poszukiwań było spotkanie z Maciejem Wielobobem i intensywna praktyka pod jego okiem, która zaowocowała rozpoczęciem szkolenia nauczycielskiego. Aktualnie prowadzi zajęcia w Pracowni Jogi Macieja Wieloboba w Krakowie i Nowohuckiej Akademii Seniora. Była redaktorką naczelną portalu Joga ABC. Czasami publikuje także w innych portalach tematycznych.

W wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem artystycznym. Lubi wspólne gotowanie z przyjaciółmi, dobrą muzykę, teatr i podróże. Ideałem jest dla niej życie w sposób barwny i inspirujący.

Strona Olgi: olgaszkonter.pl

crossmenu