Maciej Wielobób

Maciej Wielobób

(ur. 8 kwietnia 1980 w Krakowie) jest nauczycielem jogi i medytacji. Kształci nauczycieli jogi w podejściu vinyasa krama oraz instuktorów medytacji.

Jest autorem książek pt. "Terapią jogą" (2011), "Psychologia jogi" (2013), "Medytacja w życiu codziennym" (2014) i "Uważność w praktyce" (2016), "Duchowość na co dzień"(2017), "Sny, senne wizje i przypowieści" (2018), a współautorem "Ajurwedy w praktyce" (2014) i "Jogi w ciąży i połogu" (2021). Napisał też ebooki "Pranajama. Sztuka i nauka zatrzymania umysłu" oraz "Ciało - oddech - uważność w pozycjach jogi".

Jogą i medytacją zajmuje się od 1994 roku, studiując na zachodnich kursach różne form jogi (szczególnie tu ceni to, czego nauczył się dzięki Zohrze LeRutte, A.G. Mohanowi, Indrze Mohan i Srivatsie Ramaswamiemu), judo, terapii, relaksacji i świadomości ciała, ale również przechodząc dwudziestoparoletni trening na nauczyciela medytacji w jednej z tradycyjnych szkół indyjskich pod kierunkiem Karimbakhsha Witteveena (1921-2019) oraz Mahmooda Khana (ur. 1927). Obecnie Maciek jest głową jednej z linii inicjacyjnych tej szkoły.

Podczas prowadzonych przez siebie warsztatów i seminariów przekazuje głębię tradycyjnych ścieżek duchowych w sposób praktyczny, zrozumiały i użyteczny dla współczesnego człowieka, tak by uczniowie mogli uwalniać się od napięcia, doświadczać spokoju, uczyć się uważności i wykorzystywać pełnię swoich możliwości. Zna tradycję medytacyjną Indii „od środka” jako nauczyciel-inicjator w tradycyjnych szkołach medytacyjnych i uwielbia pokazywać konkretne zastosowanie tradycyjnych koncepcji i narzędzi w życiu codziennym każdego z nas.

Pisał lub pisze o jodze i medytacji m.in. dla magazynu JOGA, magazynu SENS, portali JOGA ABC, Zwierciadlo.pl, gazeta.pl, NaTemat oraz dla wielu innych.

W latach 2008-2009 pełnił funkcję Sekretarza Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara, a w latach 2009-2011 przewodniczył Radzie Klubu „Vinyasa krama joga w Polsce”. Do 2016 roku był członkiem komisji międzynarodowej i zarządu głównego Sufi Movement International w Hadze (Holandia), międzynarodowej organizacji medytacyjnej, a od 2016 roku kieruję jako Przedstawiciel Generalny centrami medytacji The Open Way. Jest wydawcą portali Joga-abc.pl i ajurwedawkuchni.pl.

Jest wykładowcą na studiach podyplomowych o jodze na GWSH w Katowicach i na Uniwersytecie Wrocławskim oraz o ajurwedzie (Katowice). Wcześniej wykładał też o jodze i medytacji na innych uczelniach (AWF Wrocław, Politechnika Opolska, GWSP Chorzów).

Prywatnie: mieszka w starej części Nowej Huty z żoną Agnieszką, synem Tymonem, psem i dwoma kotami. No chyba, że akurat jest w swoim ulubionym mieście na świecie: holenderskiej Hadze.

Więcej o Maćku na jego stronie: MaciejWielobob.pl
(Znajdziecie tam także jego blog o jodze i medytacji oraz informacje o warsztatach, kursach dla nauczycieli jogi, kursach instruktorów medytacji oraz superwizjach dla prowadzących zajęcia jogi/medytacji).

crossmenu