Kiedy: 17 października, 2021

Pranajama (medytacja oddechu) – kompletne wprowadzenie online

Oddech może nieść ze sobą rozluźnienie, puszczenie napięcia, siłę witalną, obecność, powrót do siebie…

Na co dzień jednak zdarza się, że jest zupełnie odwrotnie… Nie jesteśmy jednak na to skazani, możemy łagodnie i z uwagą stawiając swoje kroki na ścieżce oddechu, odwrócić tę tendencję.

Dlatego właśnie zaprojektowaliśmy dla Was kurs jogicznej/medytacyjnej alchemii oddechu – pranajamy! Na podstawie swojego ponad 27-letniego doświadczenia w pracy z oddechem, jogą i medytacją, Maciej Wielobób, zaprojektował program tego kursu tak, byś została wprowadzona / został wprowadzony w pracę z oddechem na poziomie fizjologicznym, energetycznym (świadomościowym), a nawet metafizycznym, krok po kroku, metodycznie. Program ten zrealizuje z Tobą Magda Repetowską, nauczycielka jogi i medytacji, jedna z najbliższych uczennic i współpracowniczek Maćka.

Kurs jest realizowany w podejściu świeckim, a więc otwarty na osoby o różnych światopoglądach.

W ramach kursu udostępnimy Ci 6 lekcji (każda z nich potrwa między 1 a 2 godziny) i 2 live’y z pytaniami i odpowiedziami:

Lekcja 1
Czym jest pranajama? 3 aspekty oddechu i 5 rodzajów pranajam
Relaks i oddech brzuszny
Kapalabhati i bhastrika
Prosta medytacja oddechu

Lekcja 2
20 oddechów oczyszczających
Śitali i śitkari pranajama
Praca z wydłużaniem wydechów

Lekcja 3
Bhramari pranajama
Pranajama projekcyjna – 2 wersje

Lekcja 4
Bandhy
Surja, ćandra, hatha / pingala, ida, suszumna / dżelal, dżemal, kemal
Praktyki koncentracyjno-oddechowe, z oddychaniem naprzemienny

Lekcja 5
Uważność oddechu i 3 aspekty służby
Poranny rytuał uważności
Pranajama projekcyjna ze ścianą

Lekcja 6
Nadi śodhana pranajama/nadi śudhi kumbhaka/kemal kasab
Skupienie na odczuciach w nozdrzach podczas oddechu
Oddychanie po okręgu

Magda Repetowska - kurs początkujący jogi online

Magda Repetowska, która prowadzi kurs, jest miłośniczką jogi, medytacji i ajurwedy. Od 2015 r. praktykuje jogę w podejściu vinyasa krama, początkowo jako uczestniczka zajęć, a następnie adeptka (i absolwentka) kursu nauczycielskiego u Macieja i Agnieszki Wielobobów. Od wielu lat uczy się także medytacji od Macieja Wieloboba. Prowadzi zajęcia jogi i medytacji w Krakowie i okolicach, pracując indywidualnie oraz z grupami, na regularnych zajęciach i online. Nieustannie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w kursach i szkoleniach, ostatnio ukończyła studia podyplomowe na temat ajurwedy, klasycznej medycyny indyjskiej. Prowadzi fanpage o jodze oraz pracy z ciałem i umysłem: https://www.facebook.com/JogaWHarmoniiZCialem

W jaki sposób są udostępniane zajęcia?

Są 2 formy uczestnictwa w kursie. Pełniejsze doświadczenie umożliwi dołączenie do grupy na Facebooku. Tam nie tylko udostępnimy dla Ciebie filmy z praktyką (nagrane wcześniej przez Magdę), ale i masz możliwość zadawania pytań, jak również uczestnictwa w 2 live’ach, podczas których nauczyciele naszej Pracowni odpowiedzą na Twoje pytania i wątpliwości o medytacji. Jeśli jednak nie masz konta na Facebooku, materiały kursowe będziemy dosyłać Ci mailem 1x w tygodniu.

Kiedy się zaczyna kurs i z jaką częstotliwością dostaniesz lekcje?

Kurs zaczyna się 17 października i od tego czasu w niedziele, będziesz otrzymywać po 1 lekcji przez najbliższe 6 tygodni. Pomiędzy kolejnymi lekcjami, sugerujemy, by realizować codziennie przynajmniej jedną z praktyk z danej lekcji. W połowie kursu i po jego zakończeniu zaprosimy Cię na 2 sesje pytań i odpowiedzi z Magdą.

Cena

Cena kursu to 320 złotych (gwarantowany dostęp do lekcji na min. 6 miesięcy, możliwość pobrania filmów na komputer/telefon, 2 live’y w dedykowanej grupie na FB, możliwość konsultowania się z wątpliwościami na temat praktyki).

Jak się zgłosić?

Przelej kwotę 320 złotych na rachunek (przelew pt. Kurs pranajamy online):
Maciej Wielobób, mBank
21 1140 2004 0000 3702 6094 8945

A następnie napisz maila zgłoszeniowego na mail maciek@maciejwielobob.pl (najlepiej zatytułuj mail Kurs pranajamy online).

Po zweryfikowaniu płatności, do 24 godzin prześlemy Ci dalsze informacje.

Dołącz do wspólnej praktyki z nami!

Wydarzenia

crossmenu