Kiedy: 6 grudnia, 2022

Joga dla stawów - kurs online

Nasze ciało jest wspaniałym "pojazdem", który pozwala nam spełniać się w życiu, czuć, doświadczać radości, przyjemności, realizować swoje cele. Czasami jednak, na skutek różnych czynników: obciążenia, stresu, niewystarczającego lub nieodopowiedniego ćwiczenia, nasz ruch staje się mniej lub bardziej ograniczony, pojawia się napięcie, a nawet ból. Dlatego stworzyliśmy dla Was kurs online Joga dla stawów.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs powstał z myślą o osobach zmagających się z ograniczoną mobilnością stawów oraz zmniejszonym zakresem ruchów w ich obrębie. Jest dodatkowo skierowany do tych, którzy odczuwają ogólną sztywność czy dyskomfort w stawach lub chcą powrócić do dawnej sprawności po zaleczonych urazach kończyn. Celem kursu jest nadanie stawom większej mobilności, poprawienie ich funkcjonowania oraz zwiększenie zakresów ruchów. Kurs jest skierowany do osób nieposiadających przeciwwskazań do ruchu i zginania stawów.

Program kursu

Na kurs składa się 5 lekcji wideo, które nagraliśmy dla Was. Każda z lekcji trwa między 1h08 a 1h45. Lekcje publikujemy raz na tydzień na kursowej grupie na Facebooku. Można je obejrzeć lub pobrać na komputer / telefon.

  1. Praca ze stawem skokowym - praca z oddechem i uważnością, nauka prawidłowego docisku stóp i ustawiania kostki, łagodne rozciąganie grzbietów i podeszw stóp oraz łydek, automasaż stóp i łydek, uelastycznianie i wzmacnianie stawów skokowych, krótki relaks końcowy.
  2. Praca ze stawem kolanowym - praca z oddechem i uważnością, nauka prawidłowego ustawiania kolan i zwrócenie uwagi na elementy przeciwdziałające obciążaniu kolan, łagodne rozciąganie przodów, tyłów, części przyśrodkowej oraz bocznej ud, automasaż uda, praca z poprawą zakresu ruchu w kolanach z poszanowaniem ich ograniczeń, krótki relaks końcowy.
  3. Praca ze stawami biodrowymi i krzyżowo-biodrowymi – praca z oddechem i uważnością, nauka prawidłowego ustawiania miednicy, praca z rotacją zewnętrzną oraz wewnętrzną w stawach biodrowych, a także z ruchami przywodzenia i odwodzenia uda oraz zginania i prostowania w stawie biodrowym, delikatna praca z poprawą mobilności w stawach krzyżowo-biodrowych, krótki relaks końcowy.
  4. Praca ze stawami barkowymi, łokciowymi oraz nadgarstkami – praca z oddechem i uważnością, łagodne rozciąganie mięśni w obszarze barków, ramion oraz przedramion, poruszenie stawów kończyn górnych we wszystkich dostępnych zakresach bez obciążania ich, automasaż przedramienia, krótki relaks końcowy.
  5. Praktyka świadomościowa – pogłębienie świadomości swojego ciała z wykorzystaniem powolnego ruchu wykonywanego w niewielkim zakresie, inspirowanego metodą Life Impressions Bodywork, której twórcą jest Donald VanHowten, łagodna praca ze wszystkimi wymienionymi wcześniej stawami

Prowadząca

Kurs prowadzi Magda Repetowska - doświadczona nauczycielka jogi, terapii jogą i medytacji, współautorka książki "Joga: kurs dla początkujących", wykładowczyni na kursie nauczycielskim jogi i szkoleniu dla instruktorów medytacji w Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów.

"Miejsce" kursu

Kurs odbywa się na dedykowanej mu grupie na Facebooku. Tam pojawiają się filmy kursowe, ale tam również możemy się komunikować, dzielić pytaniami, odkryciami itp. Jeśli nie masz jednak konta na FB - możemy Ci wysłać pakiet kursów filmowych do pobrania, a z pytaniami możesz pisać mailem.

Kiedy zaczynamy?

Zaczynamy 6 grudnia i od tej daty co tydzień we wtorek ukaże się po 1 lekcji. Nie musisz ich realizować we wtorki, zajęcia są dostępne przez 6 miesięcy dla Ciebie.

Cena kursu

Koszt kursu to 290 zł. W to wchodzi 5 filmów warsztatowych, które dla Ciebie nagraliśmy, jak również opieka merytoryczna prowadzącej - Magdy Repetowskiej, która będzie odpowiadała na grupie na Wasze pytania. A jeśli uczestnicy kursu zgłoszą potrzebę transmisji na żywo z pytaniami i odpowiedziami na koniec kursu - to Magda również ją przeprowadzi. Filmy kursowe można nie tylko obejrzeć, ale i pobrać na swój komputer lub telefon. Dostęp do materiałów kursowych jest na 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu, ale jeśli pobierzesz filmy do siebie - będziesz je mieć na zawsze.

Jak się zgłosić?

Przelej 290 złotych (tytuł przelewu: Joga dla stawów) na rachunek:
Maciej Wielobób, mBank
nr rach. 21 1140 2004 0000 3702 6094 8945

po czym wyślij nam mail pt. Joga dla stawów na adres maciek@maciejwielobob.pl
(Nie musisz przysyłać potwierdzenie przelewu, sprawdzimy je później w historii rachunku)

Odezwiemy się zwrotnie do 24 h z dostępem do grupy kursowej.

Do zobaczenia na kursie!

Wydarzenia

crossmenu