Referencje

Na tej stronie znajdziecie niektóre referencje i opinie naszych uczniów na temat zajęć lub warsztatów w Pracowni Jogi. Jeśli chcesz przysłać swoją opinię to przyślij nam ją mailem lub dodaj jako komentarz do tej strony.

* * *

"Naprawdę serdecznie polecam. Moja przygodę z joga zaczynałam wielokrotnie i do tej pory z różnymi przygodami i przerwami. Do szkoły Maćka trafiłam stosunkowo niedawno i jestem zachwycona:) Przyjazna atmosfera, niesamowita wiedza prowadzących, dobre podejście i umiejętność przekazania wiedzy to najlepsze podsumowanie."

Karolina Korzeniowska, fizjoterapeutka

* * *

"Polecam zajęcia z jogi w Pracowni, także dla kobiet w ciąży, okazuje się, że w tym stanie można ćwiczyć bezpiecznie, przyjemnie, i z efektami :)"

Agata Doroszewska

* * *

"Swoją przygodę z jogą zaczęłam w drugiej ciąży (...) w Pracowni u Agnieszki i Maćka. (...) zwracałam szczególną uwagę na holistyczne podejście do kobiety. Byłam bardzo zadowolona i bardzo miło wspominam ten okres, ponieważ zajęcia są kameralne, a prowadzący je profesjonalnie Agnieszka i Maciek sprawiają, że panuje tam wyjątkowo rodzinna atmosfera. Spełnili moje oczekiwania. (...)"

Marta Drabik, położna dyplomowana (pełną treść referencji od Marty możesz przeczytać klikając tutaj)

* * *

"Zajęcia w Pracowni Jogi Macieja Wieloboba to mój pierwszy kontakt z jogą - bardzo udany. Dzięki niemu doceniłam dobroczynne efekty tego rodzaju aktywności, zarówno w sferze psychicznej, jak i w poszczególnych schorzeniach narządu ruchu. (...)"

Ilona Górska, mgr fizjoterapii (pełną treść referencji od Ilony możesz przeczytać klikając tutaj)

* * *

"Pracownia Jogi Macieja Wieloboba jest z całą pewnością właściwym miejscem dla wszystkich osób zainteresowanych ciągłym rozwojem, intensywną pracą z własnym ciałem oraz pragnących świadomie i pod opieką profesjonalnego nauczyciela podjąć wyzwanie przełamania ograniczających nas na co dzień, dosłownie i w przenośni, barier. Co więcej, duża doza optymizmu, a co się z tym nieodłącznie wiąże luz i uśmiech, stanowią o doskonałej współpracy Prowadzącego z każdym uczestnikiem zajęć. Gorąco polecam wszystkim niezdecydowanym!"

dr Bartosz Krzyżanowski, lekarz medycyny

* * *

"Joga. Jeśli masz ochotę spróbować to tylko w Pracowni Maćka Wieloboba. Profesjonalnie, rodzinnie, z pomysłem i uśmiechem. Gorąco polecam."

Jacek Semeniuk

* * *

"Lubię zajęcia w szkole Maćka, bo: (1) pracuje się tu bardzo rozsądnie z ciałem, wsłuchując w nie i rozciągając według reguły złotego środka, (2) uczę się tu oddychać w asanach, ideałem jest podążanie za oddechem w ćwiczeniach, (3) zajęcia prowadzą tu mili i pogodni ludzi. Maciek ma też olbrzymią wiedzę, doświadczenie i się nimi dzieli."

Renata Wydmańska

* * *

"Mam 50 parę lat i kilkadziesiąt lat pracy za biurkiem. Chciałam ćwiczyć pilates, a udało mi się dostać na jogę, bo, blisko, bo zostałam bardzo sympatycznie przyjęta w grupie przez Agnieszkę i Maćka, co wyrażało się pomocą w trakcie ćwiczeń i zainteresowaniem mną dokładnie od pierwszej chwili. I dzisiaj każdy nowy jest otaczany taką opieką i chęcią poznania. Maciek i Agnieszka to ludzie młodzi - otwarci na ludzi i zaangażowani w to, co robią. Wzbudzili moje zaufanie. Joga przywraca mi sprawność, ale wpływa też pozytywnie na rozwój moich relacji z bliźnimi - mój energiczny charakter zmienia się na bardziej wyważony; wiem, że pracuję nad moim ciałem, ale nie wiedziałam, że to zmieni moje funkcjonowanie wśród ludzi. Atmosfera między ćwiczącymi jest przyjazna i chce się przychodzić. Ponadto przed, czy po zajęciach czy też na telefon - można zawsze liczyć na życzliwy kontakt z Maćkiem czy Agnieszką w sprawie ćwiczeń i zdrowia. Jest to pracownia jogi z indywidualnym - życzliwym, acz wymagającym - charakterem Macieja Wieloboba."

Wanda S.

* * *

"Moje spotkanie z jogą rozpoczęło się ponad rok temu na zajęciach w Pracowni Jogi. Trafiłam na jogę, bo kierowała mną bardziej ciekawość niż wiara, że joga poprawi moje samopoczucie czy zdrowie. A jednak stało się! Zajęcia w Pracowni to "mordercza praca nad sobą i własnymi ułomnościami". Wychodzę zmęczona, ale pełna satysfakcji z osiągniętych rezultatów i mam nieodparte wrażenie, że ciało "zaczyna ze mną bardziej współpracować". Teraz już mam pewność, że joga to nie tylko "śmieszne pozycje", ale wymierny efekt, który odczuwa moje ciało i umysł. POLECAM, POLECAM, POLECAM!!!"

Magdalena Florek

* * *

"Moja przygoda z jogą zaczęła się w Pracowni Jogi Macieja Wieloboba. Na zajęcia przyszłam "na próbę". Chciałam zobaczyć czy relaksowanie się w pozycji kwiatu lotosu przypadnie mi do gustu (zaznaczam że jestem osobą bardzo energiczną i trudno mi usiedzieć w bezruchu). Okazało się, że joga to nie łagodne wyginanie się w rytm indyjskiej muzyki, ale wymagająca wysiłku praca z ciałem. Zaskoczyło mnie, jak pozycje, wyglądające na proste, są dla mnie wyzwaniem i z jaką łatwością przychodzi Maćkowi, na podstawie moich trudności, zdiagnozowanie problemów zdrowotnych lub zagrożenia nimi. Nigdy też wysiłek fizyczny nie dawał mi tyle satysfakcji i poczucia, że robię coś dobrego dla siebie. Zajęcia w Pracowni Jogi Maćka dały mi nie tylko poprawę kondycji i fizycznego zdrowia, ale też ogromną świadomość swojego ciała, a to wpłynęło na niesamowite poczucie integracji i pozwoliło na odkrycie "mnie" jako całości.
Maciek jest bardzo troskliwym, cierpliwym i wymagającym nauczycielem. Nigdy nie pobłażał mojemu marudzeniu, ale gdy coś sprawiało mi realną trudność, zawsze mogłam liczyć na jego zrozumienie i wsparcie. Jego wiedza i dzielenie się nią z uczestnikami zajęć świadczą o kompetencjach, a także budują ogromne poczucie bezpieczeństwa.
Pracownia Jogi Macieja Wieloboba to przestrzeń, która pozwala na bycie sobą, bez walki o wyniki czy bycie lepszym od innych. Jedynym przeciwnikiem jesteś Ty sam i to siebie przełamujesz, i to z sobą samym rywalizujesz, żeby stać się lepszym. Nigdy też wygrana nie daje tyle satysfakcji :)"
Dorota Gdowska

* * *

"Pracownia Jogi Macieja Wieloboba, to dobre miejsce zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z jogą, jak i dla osób pragnących kontynuować praktykę. Jest tak głównie za sprawą prowadzących - Maćka i Agnieszki, których indywidualne podejście do każdego ucznia powoduje, że każdy może rozwijać swoją praktykę w odpowiednim dla niego tempie, także z uwzględnieniem czynników zdrowotnych i psychologicznych. Maciek nie tylko posiada umiejętność doboru odpowiedniego zestawu ćwiczeń, ale także odpowiedni system stymulacji ucznia do pogłębiania wiedzy o swoim ciele, a co za tym idzie, również praktyki. Dlatego Prowadzący kładzie duży nacisk zarówno na precyzję, która pomaga zbudować świadomość w ciele, jak i systematyczność wykonywanych ćwiczeń.
Porównując doświadczenia z innych szkół jogi, muszę przyznać, że właśnie dzięki zajęciom w Pracowni Jogi poczyniłam największy postęp w doskonaleniu asan, a sposób prowadzenia zajęć okazał się być dla mnie najodpowiedniejszy, głównie dzięki całościowemu podejściu Prowadzącego. Dlatego bardzo gorąco polecam wszystkim zainteresowanym i niezdecydowanym."

Karolina Preisner

* * *

"Moja przygoda z jogą zaczęła się rok temu. Pomimo opinii koleżanek, że joga jest dla młodych postanowiłam spróbować mając 54 lata. Z początku zaskoczyło mnie, że grupy są mieszane: damsko - męskie, jak rownież duża rozpiętość wiekowa uczestników. Jednak zajęcia są tak prowadzone, aby każdy niezależnie od płci i wieku nie czuł się gorszy. Każdemu poświęca się indywidualnie czas starając się, by wykonywanie poszczególnych asan było coraz dokładniejsze. Nauczyciele zwracają uwagę na problemy zdrowotne uczestników i starają się dostosować ćwiczenie indywidualnie do możliwości każdego uczestnika. Atmosfera zajęć jest bardzo przyjazna, bez rywalizacji. Każdy jest w czymś dobry. Mój mąż (56 lat) widząc jak chętnie chodzę na jogę, że zeszczuplałam i zrobiłam się sprawniejsza również dał się namówić na zajęcia. Od września dołączył syn. Idziemy na jogę bez obciążeń, że czegoś nie potrafimy. Nie zrobimy dziś, uda nam się to za jakiś czas."

Małgorzata Utrata

* * *

"Dopiero, gdy przyjechałam na warsztaty jogiczne do Pracowni zrozumiałam, że prawdziwa joga to nie tylko wyczerpujące ćwiczenia fizyczne, to również trudna, ale fascynująca praca nad szczegółami itd. Precyzyjny i klarowny sposób prowadzenia zajęć, indywidualne podejście nauczycieli do każdego z uczestników, pomaga wykonać nawet bardzo trudne elementy. Kontakt z zajęciami w Pracowni Jogi uzmysłowił mi, że istotą jogi jest świadoma praca nad sobą, ze swoim ciałem, nad odpowiednim ułożeniem "siebie" w asanie."

Agnieszka Orkisz

* * *

Na stronie osobistej Maćka możesz też przeczytać referencje wystawione mu przez jego uczniów: kliknij tu.

* * *

Nauczyciele Pracowni są jednymi z bardziej aktywnych autorów na temat jogi w Polsce. Zachęcamy do lektury artykułów Maćka, Agnieszki, Basi, Olgi i Ani na największych portalach na temat jogi w Polsce, m.in.: JogaSutry.pl i joga-abc.pl.

* * *

Poniżej możesz przeczytać niektóre relacje z warsztatów prowadzonych przez Macieja Wieloboba z asystą innych nauczycieli Pracowni (Agnieszka Wielobób, Barbara Chuchmacz, Olga Szkonter).

  • Relacja Pauliny Lichwy, nauczycielki jogi z Zielonek, z warsztatu z Maciejem Wielobobem w Olkuszu (X 2009) na portalu joga-joga.pl: czytaj tutaj.
  • Relacja Anny Golatowskiej, nauczycielki jogi z Przemyśla, z warsztatu z Maciejem Wielobobem w Krakowie (I 2010) na portalu yogin.pl: czytaj tutaj.
  • Relacja Bogusława Orkisza, nauczyciela jogi z okolic Oświęcimia, z warsztatu z Maciejem Wielobobem w Olkuszu (II 2010) na portalu yogin.pl: czytaj tutaj.
  • Relacja Magdaleny Podziewskiej z warsztatów z Maciejem Wielobobem w Krakowie (III i IV 2010) na portalu joga-joga.pl: czytaj tutaj.
  • Relacja w formie dwugłosu Patrycji Gawlińskiej (nauczycielka jogi w Zabrzu i Gliwicach) i Anny Golatowskiej (nauczycielka jogi w Przemyślu) z warsztatów z Maciejem Wielobobem w Krakowie (XII 2009) na portalu joga-joga.pl: czytaj tutaj.
  • Relacja Beaty Policht, nauczycielki jogi z Przemyśla, z warsztatów z Maciejem Wielobobem w Przemyślu (VII 2010) na portalu joga-joga.pl: czytaj tutaj.
  • Refleksje Anny Haracz, choreografa i nauczycielki jogi z Gdańska, po warsztatach z Maciejem Wielobobem w Gdańsku (X 2010) na portalu yogin.pl: czytaj tutaj.
  • Relacja Andrzeja Kozłowskiego, nauczyciela jogi z Lęborka, z warsztatów z Maciejem Wielobobem w Gdańsku (V 2010) na portalu joga-joga.pl: czytaj tutaj.
  • Relacja Dominiki Fugi, nauczycielki jogi z Wrocławia, z wakacji z jogą z Maciejem Wielobobem (VII 2010) na portalu yogin.pl: czytaj tutaj.
  • Refleksje Magdaleny Karciarz, nauczycielki jogi z Wrocławia, z wakacji z jogą z Maciejem Wielobobem (VIII 2010) na portalu yogin.pl: czytaj tutaj.
crossmenu