Pracownia Jogi

WAKACJE Z JOGĄ oraz LETNIA SZKOŁA MEDYTACJI - informacje tutaj.

WITAJ!

Pracownia Jogi Macieja Wieloboba - Joga Kraków nie jest zwykłą szkołą jogi - jest swoistym laboratorium pracy z ciałem, umysłem i oddechem, gdzie Twoim przewodnikiem będzie Maciej Wielobób, autor książek "Terapia jogą", "Psychologia jogi" oraz "Medytacja w życiu codziennym" wraz z zespołem wyszkolonych przez siebie nauczycieli.

joga Kraków Maciej WielobóbNa zajęciach w Pracowni drogę ku harmonii psychofizycznej rozpoczniesz od poszukiwania poczucia stabilności, równowagi i synchronizacji ruchu z oddechem, zmierzając dzięki temu do uwolnienia się od napięcia. Rozpoczniesz swoją praktykę jogi od pracy w pozycjach jogi (asanach), ale na grupach ogólnych, zaawansowanych i podczas warsztatów nauczamy także ćwiczeń oddechowo-koncentracyjnych pranajamy i prostych technik medytacji. Możesz też liczyć u nas na osobisty kontakt z nauczycielem, możliwość zadania mu pytań i pomocy, jeśli tylko pozostaje w obrębie naszych kompetencji.

Pozycji jogi (asan) nauczamy w podejściu vinyasa krama, które to pochodzi od Śri Tirumalai Krishnamacharyi, (1888-1989), nauczyciela m.in. B.K.S. Iyengara, Pattabhiego Joisa, Srivatsy Ramaswamiego i A.G. Mohana. W podejściu tym zwracamy uwagę na synchronizację oddechu z ruchem i inteligentne, zindywidualizowane budowanie sekwencji. Praca dynamiczna i statyczna jest w równowadze, a koncentracja cały czas na oddechu - w związku z czym możemy osiągnąć harmonię między stabilnością a rozluźnieniem i spokojem. W pracy w asanach (pozycjach jogi) wykorzystujemy w pełni potencjał oddechu, dzięki czemu zwiększamy swoje rozluźnienie. Budowanie sekwencji jest oparte o 3 zasadnicze jakości praktyki: (1) stabilność i równowagę (w sanskrycie: sthirram), (2) wolność od napięcia (sanskr. sukham) i (2) koncentrację na swobodnym i wydłużonym oddechu (ananta samapattibhyam). W pranajamie (ćwiczeniach oddechowo-koncentracyjnych) i technikach koncentracyjno-medytacyjnych odwołujemy się do nauczania tradycyjnych szkół indyjskich. Więcej o metodzie pracy w Pracowni, jak również o różnicach między grupami początkującymi, ogólnymi a zaawansowanymi przeczytasz tutaj.

Prowadzimy zajęcia jogi (początkujące, zaawansowane, joga dla kręgosłupa, joga dla kobiet w ciąży, joga dla dzieci) w Nowej Hucie (os. Centrum A) oraz w samym centrum Krakowa (ulica Grzegórzecka). Organizujemy także tematyczne warsztaty weekendowe oraz tzw. wakacje z jogą - tygodniowe wyjazdy z praktyką jogi w atrakcyjnych miejscach. Zapraszamy również na indywidualne konsultacje oraz bezpłatne wykłady na temat ajurwedy i jogi. Pracownię prowadzimy od 2007 roku, kładąc nacisk na precyzyjne nauczanie w przyjaznej atmosferze, dynamiczną strukturę zajęć i indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć. Nasz zespół, prowadzony przez Macieja Wieloboba, jest znany i ceniony w całej Polsce za swoje profesjonalne przygotowanie. Maciej Wielobób jest autorem książek "Terapia jogą", "Psychologia jogi" oraz "Medytacja w życiu codziennym" oraz 2 e-booków o ćwiczeniach oddechowo-koncentracyjnych pranajamy i najważnieszych zagadnieniach praktyki asan, wydawcą portalu JogaSutry.pl oraz felietonistą innych portali jogicznych. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli jogi. Pozostali nauczyciele w Pracowni - Agnieszka Wielobób, Olga Szkonter, Basia Chuchmacz, Agata Mrowińska, Aneta Warszawa-Salwierak i Kinga Puk - także regularnie piszą, głównie dla portali JogaSutry.pl i joga-abc.pl. Pracownia jest głównym ośrodkiem kształcenia nauczycieli jogi w podejściu vinyasa krama w Polsce, jak również - pomimo swojej kameralności - jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych szkół jogi w Polsce. Zdążyliśmy zasłużyć na wiele słów uznania od naszych uczniów, które możesz przeczytać w dziale referencje.

Jeśli masz jakieś wątpliwości - zadzwoń lub napisz do nas, a najlepiej po prostu przyjdź na zajęcia! Aby zachęcić Cię do rozpoczęcia swojej przygody z jogą - pierwsze zajęcia są bezpłatne!
Do zobaczenia!

crossmenu